Перед судом постане слідчий поліції Волинської області, який завдав збитків приватному підприємству на 9 млн гривень

Слідчі Територіального управління Львова за сприяння ДВБ Нацполіції завершили досудове розслідування стосовно старшого слідчого Головного управління Нацполіції у Волинській області, який завдав збитків приватному підприємству на майже 9,1 млн гривень. Обвинувальний акт направлено до суду.

Поліцейський здійснював розслідування у кримінальному провадженні, предметом якого була суперечка двох підприємств. Одне з підприємств звернулося до поліції із заявою, що інше підприємство начебто не здійснило оплату за отримані продукти харчування.

Слідчий у грудні 2020 року незаконно вилучив зі складів підприємства, проти якого позивалися, зазначене майно на суму 9,2 млн гривень. Далі він, всупереч закону, передав вилучене майно на зберігання невстановленим особам.

Це майно перевезли з Луцька в орендовані складські приміщення поблизу Львова. Слідчий склав фіктивні акт прийому-передачі майна та постанову про визнання вилученого майна речовими доказами. Згодом товар зі складів зник за нез`ясованих слідством обставин.

Після того, як суд ухвалив рішення повернути вилучене майно власнику, слідчий не зміг цього зробити.

У жовтні 2021 року обвинуваченого звільнили з поліції.

Ексслідчого обвинувачують у перевищенні службових повноважень, службовому підробленні та невиконанні рішення суду (ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 382 КК України )

Санкції статей передбачають позбавлення волі на строк до 10 років.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Волинська обласна прокуратура, оперативний супровід – ДБР.

Джерело