Проти поліцейських, які злили відео розстрілу військових у Дніпрі, відкрили справу

Заступник генерального прокурора Максим Якубовський наголосив, що надали для оприлюднення працівники Національної поліції

Щодо поліцейських, які надали для оприлюднення в інтернеті відео щодо розстрілу військових, влаштованого нацгвардійцем Артемієм Рябчуком у Дніпрі 27 січня, було відкрито кримінальне провадження. Про це під час засідання Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності заявив заступник генерального прокурора Максим Якубовський, передає кореспондент “Укрінформу”.
“Було зареєстровано окремо кримінальне провадження за статтею 387 ККУ щодо розголошення даних досудового розслідування, за цими фактами (оприлюднення відео з моментом розстрілу, – ред.)”, – заявив Якубовський.

Заступник генпрокурора подякував керівнику Нацполіції Ігорю Клименку за те, що Офісу генпрокурора для супроводження в цьому питанні одразу були виділені фахівці підрозділу внутрішньої безпеки Нацполіції.

“Є окремі слідчі, які займаються цими епізодами – а там кілька епізодів, які зараз розслідуються. Зокрема, і тим, що було сказано, – щодо розповсюдженого відео (з моментом стрілянини, – ред.). І окремо у нас також є епізод, який у цьому провадженні розслідується, – це дії співробітника поліції, який незаконно, у порушення вимог закону, цинічно абсолютно, з порушенням права на захист, здійснював допит затриманого, на місці, під камери, що взагалі не може бути апріорі”, – зазначив Якубовський.

Говорячи про те, як міг статися витік цього відео, він наголосив, що це були працівники Національної поліції, а хто конкретно – буде встановлено у результаті розслідування.