Двоє поліцейських незаконно затримували людей та вимагали хабарі

Оперативники Харківського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ викрили окремих співробітників одного із секторів Харківського РУП на протиправних діях. На залізничній станції «Харків» зазначені поліцейські незаконно затримували осіб, які переміщалися з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Погрожуючи притягненням до кримінальної відповідальності за порушення правил в’їзду/виїзду, порушення карантинних обмежень, участь чи фінансування незаконних збройних формувань, спільники вимагали хабарі.
Людей утримували у приміщенні однієї з автостанцій, доки не отримували бажаних коштів. Зокрема задокументовано вимагання та одержання від одного з чоловіків понад 10 000 гривень, які він мав при собі.

Прокуратура Харківської області за викритим фактом розпочала кримінальне провадження за ч.2 ст. 365 (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) та ч.3 ст.368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Матеріали скеровано за підсудністю до ТУ ДБР, розташованого у місті Полтава.

За місцем мешкання та служби викритих поліцейських проведено санкціоновані обшуки. 38-річному начальникові СПД та його 25-річному підлеглому слідчі ДБР оголосили про підозру. До суду подано клопотання на обрання запобіжних заходів фігурантам. У разі доведення вини спільникам загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.