Декан Харківського університету внутрішніх справ вимагав $15 тис. за вступ до аспірантури: його затримали

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора декана факультету одного із Харківських вишів викрито на одержанні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).
Як повідомляє Police Control Ukraine, мова йдеться про декана Харківського національного університету внутрішніх справ, полковника поліції Музичука Олександра Миколайовича.
За даними слідства, декан вимагав у громадянина 15 тис доларів США за сприяння у вступі до аспірантури одного із Національних наукових центрів. При цьому суму неправомірної вигоди необхідно було розділити: 7500 доларів США – надати у найкоротші строки перед вступом, а решту – безпосередньо перед захистом дисертації.
Першу частину неправомірної вигоди – 3500 доларів США декан факультету одержав 29 липня 2021 року. Під час одержання 16 серпня 2021 року ще 4000 доларів США його затримали правоохоронці в порядку ст. 208 КПК України.
Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру, обрання запобіжного заходу та відсторонення від посади.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного слідчого управління ДБР за оперативного супроводу Головного оперативного управління ДБР.